Koronka na ulicach naszego Miasta
Dodane przez faramakow dnia Wrzesień 28 2017 15:35:29


          Dziś, w czwartek, 28 września o godz. 15.00 wierni w całej Polsce wyszli na ulice miast i wsi, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wyszli i nasi Parfianie wraz ze swoimi duszpasterzami. Zgromadziliśmy się przed naszym kościołem od ul. Kilińskiego. Ks. proboszcz Stanisław Dziekan poprowadził całą modlitwę. Powierzaliśmy Panu Bogu następujące intencje:

  1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).
  2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!
  3. Za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i cały Rząd Polski.
  4. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

         Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie.